Novinky

 • 19.06.2018

  V stredu 20.6.2018 ordinujeme od 10 00. Sestrička bude v ambulancii od 7 45

 • 09.12.2017

  Nová medzinárodná klinická štúdia na ambulancii

  Naše pracovisko bolo vybraté na vykonanie medzinárodnej klinickej štúdie. Preto vás chceme poprosiť o TOLEROVANIE občasných zdržaní a akceptácie PREDNOSTNÉHO vyšetrenie pacientiek zaradených v štúdii. O to viacej je potreba sa objednávať na vyšetrenia cez telefón a mail.

 • 07.12.2017

  Na vyšetrenie je potrebné sa objednať!

  Poradie pacientov určuje lekár: Prednosť majú AKÚTNE stavy a pacienti z novej medzinárodnej klinickej štúdie. Ďalej pacienti objednaní cez internet (www.termínulekara.sk) a inak objednaní pacienti, Objednať sa dá cez telefón 0948551145, alebo cez mail info@gynkomed.sk. Predídeme tým zbytočným čakaniam a tenziám v čakárni. Za pochopenie ďakujeme.

 • 03.12.2017

  Ambulancia je presťahovaná do Medicentra Vajnory, Roľnícka 1, Bratislava, je to ambulancia č.1. vľavo

  Parkovanie je pred medicentrom, ale najlepšie na ulici Uhliská, alebo na ulici Šutráková Od 4.12.2017 začíname podľa ordinačných hodín na čiernej vode. telefón ostal 0948 55 11 45, mail. ostal info@gynkomed.sk a pribudla stránka www.gynekologia-vajnory.sk

 • 21.11.2017

  Sťahovanie ambulancie do zdravotného strediska Vajnory od 4.12. 2017

  Z nie nášho rozhodnutia gynekologická ambulancia na čiernej vode končí svoju prevádzku k 29.11.2017 a presúva sa do Zdravotného strediska Bratislava Vajnory, Roľnícka 1. Ordinačné hodiny budú rozšírené, telefón aj e mail sa nemenia. Situácia nás mrzí a určite uveríte, že sme sa sťahovať nechceli.

 • 14.10.2017

  Očkovanie tehotných a dojčiacich žien proti chrípke je plne hradené štátom aj u nás v ambulancii

  Dámy, všetky poisťovne hradia tehotným a dojčiacim ženám očkovanie proti chrípke. Očkovať môže každý lekár. Tehotné ženy sú najrizikovejšou skupinou z hľadiska možného úmrtia ženy, čo dokázala sezóna 2009/10 v SR. Očkujú sa zdravé ženy bez ohľadu na prebiehajúce štúdium tehotenstva, ideálne v októbri až decembri. Ak chceš vedieť prečo klinki sem dozvieš sa viacej......

 • 07.05.2017

  Očkovanie proti osýpkam, možnosť očkovať deti aj skôr ako v 15 mesiaci života

  Ak plánujete dovolenku s deťmi do 15 mesiacov v krajine s výskytom osýpok,môžete vaše dieťa zaočkovať už po 6. mesiaci života, pričom, táto dávka sa nepočíta do riadneho očkovania. Všetko o očkovaní mimo očkovacieho kalendára nájdete v novom vestníku MZSR vydaného 17.3.2017 viac.......

 • 12.02.2017

  Testovanie na prítomnosť génu zapričiňujúceho rakovinu prsníka a vaječníka už dostupný u nás v ambulancii

  Geny BRCA1 a BRCA2 majú za úlohu chrániť naše bunky pred ich nekontrolovaným rastom. Mutácie týchto génov vystavujú nositeľov (ky) zvýšenému riziku rakoviny prsníka (60-80%), rakovine vaječníkov (20-40%) a iných onkologických ochorení. Ak sa preukáže pozitivita, je treba uplatniť intenzívnu preventívnu starostlivosť podľa vestníka MZSR 2014. Cena testovania najčastejších mutácií génov BRCA1 z krvi je 139 €. Testovať môžeme aj mutácie iných, zriedkavých génov, ktoré spôsobujú rôzne ochorenia.

 • 13.01.2017

  Zmena portálu na objednávanie sa na čas - www.terminulekara.sk

  Vzhľadom na rozhodnutie tvorcov portalu www.necakajulekara.sk ukončiť činnosť od 1.2.2017, rozhodli sme sa poskytovať aj naďalej online objednávanie, ale cez www.terminulekara.sk. Oba portáli sú dnes funkčné do 31.1.2017, od 1.2.2017 bude fungovať už len www.terminulekara.sk Cena za objednanie sa nemení 10 €. Pacientky s nadštandartmi majú vstup do týchto termínov zdarma, len o nich musíme vedieť

 • 08.01.2017

  Na Morave je chrípková epidémia dobrá správe pre očkované.

  Podľa CT1 prof. Prymula včera informoval o chrípkovej epidémii v Zlínskom kraji. 1 človek umrel 3 sú vo vážnom stave. Ochorenie je spôsobené prevažne vírusom H3N2, ktorý sa nachádza vo vakcíne Vaxigrip, ktorou ste boli očkované, čo znamená, že by ste mali byť chránené - to je dobrá správa. Ak ešte nie ste zaočkované, stále sa môžete očkovať, posledné 3 vakcíny sú v chladničke.

 • 04.10.2016

  Očkovanie tehotných žien proti chrípke je bezplatné pre poistencov ZP Dôvera a Union

  Tehotné ženy sú ohrozené komplikáciami spojenými s infekciou vírusom chrípky. Preto sú tehotné ženy považované WHO a odborníkmi za rizikovú skupinu, ktorá by sa mala očkovať proti chrípke každý rok. Poisťovne Dovera a Union hradia toto očkovanie. Očkovanie je u nás v ambulancii bezplatné.viac......

 • 10.04.2016

  Očkovanie proti papilomavírusom novou vakcínou poskytuje ochranu proti 9 typom HPV - už dostupné

  často ste sa pýtali, čím sa zaočkovať a čím očkovať vaše dcéry. V týchto dňoch prišla na slovensko vakcína, ktorá vás ochráni pred najväčším počtom HPV typov. HPV je zodpovedný za 900 prípadov rakovín pošvy, vulvy, krčka maternice, penisu, análneho otvoru a oropharyngu. Kto by mal byť očkovaný? klikni.....

 • 16.03.2016

  Medzinárodná klinická štúdia u nás v amulancii - prosba o trpezlivosť

  Onedlho bude u nás prebiehať medzinárodné klinické sledovanie, dvoch registrovanch liekov na terapiu zápalov pošvy. Ak sa rozhodnete zúčastniť sa na výskume získate zdarma liečbu a bezplatnú nadštandartnú starostlivosť vašich vaginálnych prolémov. Ostatné pacientky poprosím o trpezlivoť pri čakaní, alebo využite možnosť bezplatného objednania sa na www.necakajulekara.sk viac... klikni sem

 • 13.02.2016

  Nový prístroj - Kardiotokoraf - dostupný u nás na ambulancii - bez čakania a problémov s parkovaním.

  Kardiotokoraf slúži na monitorovanie srdcovej aktivity bábätka v bruchu matky, jeho pohybov a monitorovanie aktivity maternice v predpôdnom období. Vyšetrenie trvá asi 20 minút. Doposiaľ sa toto vyšetrrenie robilo v nemocniciach a vy ste museli naň čakať a cestovať. Teraz sa stačí objednať telefonicky, alebo mailom. Naše pacientky vyšetrenie majú v cene paušálu, ostatné za 10 €.

 • 30.01.2016

  Očkovanie proti HPV má význam aj po začatí sexuálnej aktivity.. Nikdy nie je neskoro, čím skôr, tým lepšie!

  Ľudský papilomavírus HPV je zodpovedný za vznik rakoviky krčka maternice, pošvy, vulvy, análneho otvora a hrtana. Najpočetnejšie ochorenie - rakovina krčka maternice je diagnostikovaná najčastejšie medzi 40 a 55 rokom života. Od infekcie HPV po vznik rakoviny uplynie 10-15 rokov. Preto by ženy mali byť chránené očkovaním vo vekovej skupine 25 - 40 rokov. Klikni sem ak chceš vedieť viac.......

 • 06.01.2016

  Nadštandartná prevencia dostupná u nás v ambulancii

  V decembri boli zverejnené posledné onkologické štatistiky, najviac bol postihnutý prsník, endometrium, krčok maternice a vaječník. Štát sa zameral na aktívne vyhľadávanie rakoviny krčka maternice pomocou cytológie raz za 3 roky a rakoviny prsníka - prístrojovým vyšetrením ultrazvuk a rentgen raz za 2 roky. U nás v ambulancii sa zameriavame na vyhľadávanie všetkých 4 ochorení, pomocou ultravuku a kolposkopu. Najmä rakovinu vaječníkov vo včasných štúdiách je veľmi ťažké odhaliť. Všetky tieto vyšetrenia poskytujeme v rámci programu nadštandartná prevencia, alebo ročný nadštandard.

 • 11.11.2015

  Očkovanie proti herpes zoster dostupné aj u nás na ambulancii za akciovú cenú 67 €

  Herpes Zoster je nepríjemné ochorenie, ktoré sa vyskytuje asi u 10 % populácie. Všetci, čo sme prekonali ovčie kiahne, máme v sebe vírus, ktorý spôsobuje Herpes Zoster a hlavne bolesť s ním spojenú. Tomuto ochoreniu môžete predísť ak sa zaočkujete 1 dávkou vakcíny. Normálna cena očkovacej látky je 157 % €, Do konca roka sa môžete očkovať so zľavou.

 • 14.10.2015

  Očkovanie tehotných žien proti chrípke a čiernemu kašľu dostupné aj u nás na ambulancii.

  Tehotná žena má oslabený imunitný systém preto, aby mohla donosiť bäbätko. Zlepšenie imunitného systému počas tehotenstva je možné pomocou očkovania. Očkovanie neživými očkovacími látkami je možné počas tehotestva a dojčenia. Očkovať by sa mali najmä proti chrípke od októbra a proti čiernemu kašľu od 28 do 38 gestačného týždňa. Očkujeme priamo u nás v ambulancii.

 • 11.08.2015

  Online rezervácia termínu u lekára už dostupná

  Vážené klientky Gynkomedu. Viac ako 50% emailov a telefonátov je o termínoch. Spristupnili sme preto pre vás možnosť elektronickej online rezervácie. Stačí sa registrovať na www.necakajulekara.sk, vyhľadajte moje meno, nájdite voľný termín a rezervujte si ho. Potom máte garantovaný termín vyšetrenia.

 • 02.08.2015

  od 1.8.2015 máme k dispozícií nový prístroj na vykonanie EKG

  Od 1.8.2015 môžeme všetkým tehotným ženám a ženám pred operačným zákrokom natočiť EKG priamo na ambulancii. Ženy s ročným alebo tehotenským nadštandartom ho majú zdarma, vrámci nadštandartného balíka, inak ho poskytujeme za 10 €, aj nekapitovaným osobám v našej ambulancii.

 • 27.06.2015

  Ambulancia MUDr. Hosheka z Vajnor sa presťahovala na Čiernu vodu

  Rozhodnutím VUC bala ambulancia MUDr. Alexandra Hosheka z Vajnor zrušená k 31.8.2015. Všetka zdravotná dokumentácie je v ambulancii Gynkomed na Čiernej vode. Rovnako k 31.8.2015 boli rozhodnutím VUC pridelené Vajnorské ulice do našej starostlivosti.

 • 14.06.2015

  INTRAUTERINNÁ INSEMINÁCIA spermií pomáha neplodným párom.

  Intrauterinná inseminácia (IUI) je metóda asistovanej reprodukcie, ktorú je možné vykonať v prípade: miernej poruchy spermiogramu (znížený objem, počet, zhoršená pohyblivosť), pri imunologických poruchách (protilátky proti spermiám) a pri neznámej poruche plodnosti. Vykonávame ju u nás na ambulancii. Potrebujete si priniesť ejakulát a mať čas asi 60 minút.

 • 12.06.2015

  Test na nosičstvo cystickej fibrózy k dispozícii pre tehotné aj netehotné a ich partnerov

  Genetika pokročila a už vieme diagnostikovať prítomnosť nosičstva génu pre cystickú fibrózu.test je jednoduchý robí sa výter z líca a ten sa zasiela na vyšetrenie. Do 14 dni vieter či ste nosiči, alebo či vaše dieťa v brušku matky nie je postihnuté cystickou fibrózou. Cena za vyšetrenie je 75 €. Je dostupný u nás na ambulancii. Tento týždeň akcia 2 za cenu jednoho.

 • 11.05.2015

  Očkovanie proti herpes zoster dostupné aj u nás na ambulancii

  Herpes zoster je ochorenie, ktoré postihuje mužov a ženy nad 40 rokov. Prejavuje sa ako bolestivá vyrážka, ktorá sa šíri v pruhoch. Keďže je to vírusové ochorenie, špecifická terapia neexistuje. Bolesť pretrváva aj niekoľko mesiacov Dnes máme k dispozícii primárnu prevenciu očkovanie.

 • 06.05.2015

  Genetické vyšetrenie plodu z krvi matky dostupné aj v našej ambulancii

  Veľa žien chce vedieť či ich dieťa je zdravé vo včasných štádiách gravidity. Umožňuje to genetické vyšetrenie PRENASCAN. Vykonáva sa z krvi matky po 10 gestačnom týždni. Výsledky sú dostupné do 2-3 týždňoch.

 • 17.03.2015

  Poradňa o očkovaní zdarma

  Očkovanie je témou, ktorá vždy otvára diskusie a emócie. Takmer väčšinu času, keď vám napíšem, že nie som v ambulancii, väčšinou prednášam o očkovaní, najčastejšie o očkovaní tehotných a proti HPV. Očkovanie tehotných žien veľmi úzko súvisí s očkovaním dieťaťa. Ak chceš viacej klikni.

 • 08.02.2015

  Čo sa nám podarilo pri testovaní prvého ultrazvuku s tabletom?

  V dňoch 7.- 8.2. 2015 sme testovali nový ultrazvukový prístroj. Chcem sa poďakovať všetkým budúcim maminám za trpezlivosť. Niektoré pekné fotky prikladám. V testovaní iných podobných prístrojov budeme pokračovať. Pekné fotky sú dostupné po rozkliknutí.

 • 07.02.2015

  Chrípka a tehotenstvo - poučenie z pandemie H1N1 - 5 rokov po sezóne 2009/10.

  V mediach sú správy o vrcholiacej chrípke v ČR, čo je náš bezprostredný sused. Tehotenskvo je považované za rizikový faktor komplikácií chrípky. Tie ženy, čo ma poznajú dlhšie, vedia, že som odporúčal očkovanie tehotným v októbri, novembri minulého roku. Čo je treba vedieť o chrípke? Kliknite, nájdete extrakt poučenia z rokov 2009/10.

 • 07.12.2014

  Rýchla diagnostika výtokov z pošvy je základ rýchlej úľavy.

  Sexuálne aktívne ženy mávajú nepríjemný výtok z pošvy, ktorý ich obťažuje. Pošva je unikány ekosystém, kde hlavnú rolu zohráva prítomnosť Laktobacila. Ak ten absentuje, množia sa iné mikroorganizmy. Rýchla diagnostika problému umožňuje rýchle vyzdravenie sa.

 • 04.12.2014

  Nedarí sa otehotnieť? Čo by mala žena vedieť o otehotnení.

  Zdanlivo jednoduchá otázka, avšak veľa žien nevie niektoré základné fakty, ktoré potom predlžujú čas za ktorý sa dá otehotnieť. pokúsim sa napísať niekoľko jednoduchých faktov.

 • 03.12.2014

  Kolposkopia ako súčasť prevencie rakoviny krčka maternice.

  Rakovina krčka maternice sa na Slovensku aktívne vyhľadáva pomocou cytológie. Klasická cytológia má citlivosť asi iba 50 % na vyhľadanie ťažkých predrakovinových štádií. Navyše je potrebné, aby zmeny v krčku boli v mieste odberu, inak vyjdú falošne negatívne výsledky. Kolposkopia slúži na vyšetrenie krčka, ktorý je široko otvorený, alebo ak vyjde pozitívny cytologický nález.

 • 16.11.2014

  Morfologický ultrazvuk

  Význam morfologického ultrazvuku v 12. týždni